Від "Північного потоку-2" ще можна відмовитися: США звернулися до європейців

США подякували Польщі та іншим країнам, які чинять спротив будівництву росскійского газопроводу "Північний потік-2" в обхід Польщі та України, і нагадали, що від проекту все ще можна відмовитися.

Про це заявив міністр енергетики США Рік Перрі в Польщі. "Закликаємо наших партнерів об’єднати сили і відмовитися від цього проекту", — процитували його "Ріа Новини".

"На тематику" Північного потоку-2" була ясна заява президента. Ми проти цього проекту. Він не є комерційним з точки зору диверсифікації. Президент як і раніше має право накладати санкції", — сказав він і додав, що це "політичний гамбіт, який дає Росії вплив на Європу".

Від "Північного потоку-2" ще можна відмовитися: США звернулися до європейців

Рік Перрі

Новини
"Не бачу сигналу!" У США натякнули на покарання Росії за "Північний потік-2"

Міністр енергетики подякував Польщі та "багатьом іншим країнам, навіть багатьом жителям Німеччини, які розуміють, що проект "Північний потік" не є бізнес-проектом" і нагадав, що США не змінили свого ставлення до будівництва "Північного потоку".

Як повідомляв OBOZREVATEL, "Північний потік-2" будує "Газпром" для поставок російського газу в Німеччину в обхід України та Польщі. Оператор газопроводу компанія Nord Stream 2 AG повідомила, що понад 200 км газопроводу вже побудовано. До кінця 2019 го газотранспортний коридор потужністю 55 млрд кубометрів на рік планують добудувати. Дозвіл на будівництво видали Німеччина, Фінляндія і Швеція. Данія залишається єдиною країною, яка до сих пір його не видала. Противники проекту, серед яких Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія, впевнені, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС.

Щоб уникнути залежності від РФ, Польща підписала ряд контрактів з американськими компаніями Cheniere, Venture Global Calcasieu Pass і Venture Global Plaquemines LNG на поставку скрапленого газу.Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/vid-pivnichnogo-potoku-2-sche-mozhna-vidmovitisya-ssha-zvernulisya-do-evropejtsiv.htm”