Томос для України: у Порошенка зробили нову заяву про автокефалію

Радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко спростував поширювані чутки про те, що Україна нібито не отримає автокефалію для своєї церкви.

Він запевнив, що церква буде повністю самостійною і незалежною навіть від Вселенського патріархату. Про це Павленко розповів під час брифінгу в Києві 6 грудня.

"Йдеться про незалежну автокефальну православну церкву без будь-яких обмежень, компромісів, залежностей від будь-якої церкви, враховуючи Вселенський патріархат", — підкреслив він.

Церква

Церква

molbuk.ua

Новини
Уже в грудні: релігієзнавець назвав дату отримання Томосу

Також Павленко додав, що проект статуту автокефальної церкви буде ретельно вивчатися і обговорюватися учасниками Об’єднавчого собору перед його проведенням. Остаточно документ затвердять після голосування за нього безпосередньо на Соборі.

"Екзархи Вселенського пратріарха представлять для розгляду архиєреям тексти пропозицій до статуту. Синодом Вселенського патріархату такі пропозиції сформовані, вони базуються на позиціях Томосу про автокефалію і спрямовані на те, щоб цей Томос імплементувати в тіло статуту незалежної церкви", — пояснив радник президента.

Ростислав Павленко

Ростислав Павленко

Скріншот відео

"Хочу підкреслити, що статут затверджується архієреями українських церков уже після Собору, після вручення Томосу. Цей документ буде представлений до обговорення. Архиєреїв чекають дуже насичені передсоборні дні. Під час цих переговорів буде вироблена та версія статуту, за яку голосуватимуть на Соборі", — додав він.

Павленко також зазначив, що Собор ієрархів українських православних церков може тривати від кількох годин до кількох діб, висловивши надію на "оптимістичний сценарій".

Як повідомляв OBOZREVATEL, 29 листопада Вселенський патріархат усе ж затвердив текст Томосу і проект статуту незалежної української церкви. Документ не представили широкій публіці. У Константинополі оголосили, що українська автокефальна церква буде називатися "Православна церква в Україні".

Також стала відома дата Об’єднавчого собору, після якого Україні вручать Томос, — він відбудеться 15 грудня.

Водночас Україну сколихнули чутки про те, що в Томосі нібито передбачене створення не автокефальної церкви в Україні, а своєрідного крила Вселенського патріархату, яке не матиме самостійних повноважень.

Читайте всі новини по темі "Незалежність УПЦ" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/tomos-dlya-ukraini-u-poroshenka-zrobili-novu-zayavu-pro-avtokefaliyu-dlya-upts-kp.htm”